پرش لینک ها

داستان‌ سرایی توسط مخاطبان چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ (قسمت دوم)

در مقاله قبل به بررسی تعریف و اهمیت استفاده از داستان سرایی در بازاریابی محتوایی پرداختیم. داستان سرایی توسط مخاطبان یکی دیگر از روش‌های تولید محتوا است. روشی که به کمک مخاطبان تولید محتوا صورت می‌گیرد و شما تنها وظیفه انتشار و مدیریت آن را بر عهده دارید در مقاله پیش‌رو به بررسی چگونگی داستان‌سرایی‌توسط مخاطبان، نمونه‌های موفق برندهای مطرح جهان و اهمیت آن در بازاریابی محتوایی می‌پردازیم

قسمت اول این مقاله را از اینجا بخوانید:

داستان سرایی در برند (Brand Storytelling) چیست؟ (قسمت اول)

محتوای تولید شده توسط کاربر ( UGC ) چیست؟

هر آنچه توسط مشتریان ساخته شده و به اشتراک گذاشته می‌شود. تجربه استفاده از محصول توسط یک مشتری به مشتری دیگر منتقل می­شود. این موضوع می‌تواند از طریق انتشار پست در شبکه اجتماعی یا بازاریابی دهان به دهان باشد. بر اساس مطالعات انجام شده 92 درصد مردم به تجربه‌ای که توسط دیگران به آنان منتقل می‌شود اعتماد دارند و تصمیم می‌گیرند. یک تجربه مثبت از محصول شما فورا توسط افراد به دیگران منتقل می‌شود. در تولید محتوا توسط کاربر محتوا توسط کاربر تولید می­‌شود و شما تنها وظیفه مدیریت محتوا و انتشار آن را دارید. گرچه گاهی اوقات مدیریت این محتوا از کنترل شما خارج است و توسط کاربر منتشر می­‌شود. اهمیت رضایت مشتری و تجربه خوب از برند شما در این مرحله نمایان می­‌شود. نمونه تصاویر، تجربه استفاده از محصول شما و همه و همه واقعی هستند و اعتماد مشتری را به دست می­‌آورند.

user generated content
محتوا توسط کاربر تولید می­‌شود و شما تنها وظیفه مدیریت محتوا و انتشار آن را دارید

داستان سرایی توسط کاربر ( UGC Storytelling ) چیست؟

زمانی که داستان برند شما توسط مخاطبان در شبکه‌­های اجتماعی روایت می­‌شود و مشتریان جدید با برند شما آشنا می­‌شوند داستان سرایی توسط کاربر اتفاق افتاده است.

چه چیزی باعث می‌­شود مخاطبان محتوا تولید کنند و آن را انتشار دهند ؟

مشتری دوست دارد دیده شود. اینجا مشتری خود شروع به تولید محتوای متنی، تصویری و صوتی می‌­کند و نیازی به هزینه کردن برای بازاریابی محتوایی نیست. از مشتریان بخواهید تا تجربیات خود را بنویسند و با این کار دیگران را نسبت به برند شما آگاه کنند. داستان برند شما توسط مشتریان روایت می­‌شود. زمانی که داستان کسب­‌وکار شما توسط مشتریانتان روایت می­‌شود، زمانی که محتوا توسط مخاطبان در شبکه­‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌­شود مخاطبان بیشتری شما را می­‌بینند، دنبال می­‌کنند و شما بدون فعالیت تبلیغاتی خاصی مخاطبان بیشتری را به سمت خود کشانده­‌اید. اطراف برند شما جامعه‌­ای تشکیل می­‌شود.محتوا می­‌تواند متن، عکس یا فیلم باشد. عکسی که توسط یک مخاطب غیرحرفه‌­ای در زمینه عکاسی گرفته شده باشد جزئی از محتوای تولید شده است. مخاطبان شما دوست دارند تا خود را به دیگران معرفی کنند. حس گروه ­گرایی و جمع ­گرایی و همچنین تعلق به برند در مشتریان تقویت می‌شود چون داستان ها شخصی است. داستان مشتریان برای دیگران سرگرم کننده است و به مشتریان حس خوب منتقل می­‌کند.

ugc storytelling
مخاطبان شما دوست دارند تا خود را به دیگران معرفی کنند
در تولید محتوا توسط کاربران :
  • انسانها به یکدیگر اعتماد می­‌کنند
  • مشتری شما در ابتدا و انتهای مسیر بازاریابی قرار می­‌گیرد
  • تجربیات واقعی مشتریان از برند شما برای دیگران اعتماد ایجاد می­‌کند
  • در هزینه­‌های بازاریابی شما صرفه­‌جویی می­‌شود
  • مسیر رقابت به آسانی برای شما هموار می­‌شود
  • شما را در میان رقبایتان بالاتر می­‌برد
  • رتبه شما در شبکه­‌های اجتماعی افزایش می­‌یابد    
  • در سئو سایت تاثیر گذار است چرا که افراد بیشتری به سایت و شبکه‌­های اجتماعی مراجعه می­‌کنند
  • محتوا تولید شده توسط کاربران جذابیت دارد و مخاطبان به نشر آن تمایل دارند. 

چرا داستان سرایی توسط کاربر مهم است ؟

محتوای بشردوستانه یا محتوایی که مخاطب توجه می­‌کند و برای او احترام قائل است همیشه جواب داده است اگر مشتری از برند شما احترام و ارزش دریافت کند، شما کار خود را انجام داده‌­اید. مشتری به کسب و کاری مراجعه می­‌کند که برای او ارزش قائل است و به او توجه می‌­کند. محتوای منتشر شده برای شما مشتریان جدید و مشتریان دائمی را به همراه می­‌آورد. بر اساس مطالعات انجام شده 60 درصد مردم آمریکا، 56 درصد مردم فرانسه و 86 درصد مردم انگلستان دوست دارند حس خود در مورد استفاده از محصول را به اشتراک بگذارند. خرید محصولات با تاثیر از تبلیغات مشتریان نسبت به خرید با تاثیر از تبلیغ اینفلو­ئنسرها نسبتی 60 به 40 درصدی دارد. تولید محتوا توسط کاربر 35 درصد بیشتر از انواع دیگر تولید محتوا در ذهن مخاطب می­‌ماند . تولید محتوا توسط کاربر 50 درصد بیشتر از انواع دیگر محتوا قابل اعتماد است. در تولید محتوا به کمک کاربر می­‌توان از تمام ظرفیت ­های شبکه­‌های اجتماعی و فضای اینترنت برای پخش گسترده تبلیغات و دیده­‌شدن هر چه بیشتر برند کمک گرفت شما محتوای تولید شده زیادی دارید که بدون هزینه‌­ای یا با هزینه اندک توسط مخاطبانتان برای شما تولید شده است. داستان­‌ها منبع خوبی برای تحلیل نیز هستند این داستان­‌ها به شما اطلاعاتی از نواقص احتمالی و مشکلات خدماتتان می­‌دهند و شما را مجبور می‌­کنند تا به اصلاح ساختار خود روی بیاورید محتوای زیاد تولید شده به شما کمک می‌­کند تا بدون هزینه برای طراحی پست جدید خوراک کافی برای شبکه­‌های اجتماعی خود و انتشار محتوای جذاب و گوناگون داشته باشید.

قسمت سوم مقاله داستان سرایی را از لینک پایین بخوانید:

8 تکنیک کلاسیک داستان سرایی برای درگیرکردن مخاطبان (قسمت سوم)

کدام برند ها از داستان سرایی توسط کاربر استفاده می‌­کنند ؟

برند فوتبالی کوپا 90 نمونه خوبی از داستان سرایی توسط مخاطبان است. به کمک اسنپ چت به اشتراک­ گذاری تجربه هواداران فوتبال پرداخت. کوپا از هواداران خواست تا با بیان و لحن خودشان تجربه حضور در استادیوم ورزشی و نتایج بازی­‌ها را بیان کنند تا در اسنپ چت منتشر کند. طی 45 روز 31 میلیون کاربر جذب این برند شدند.

copa 90 ugc storytelling
کوپا از هواداران خواست تا با بیان و لحن خودشان تجربه حضور در استادیوم ورزشی و نتایج بازی­‌ها را بیان کنند
copa 90 ugc storytelling
copa 90

برند مشهور Go Pro از مخاطبان خود می‌­خواهد تا داستان زندگی خود را با دوربین­‌های این برند ضبط کرده و روایت کنند. داستان­‌های مشتریان در حساب اینستاگرامی Go Pro منتشر می­‌شود. انتشار این داستان­‌ها فروش میلیونی این برند را حمایت کرده‌اند.

go pro ugc storytelling
برند مشهور Go Pro از مخاطبان خود می­‌خواهد تا داستان زندگی خود را با دوربین­‌های این برند ضبط کرده و روایت کنند
go pro ugc storytelling
داستان­‌های مشتریان در حساب اینستاگرامی Go Pro منتشر می­‌شود

در پایان باید گفت تولید محتوا توسط کاربر یکی دیگر از روش­‌های بازاریابی محتوایی است که کاربران در مسیر تولید محتوا با کسب و کار شما دخیل می‌­شوند و به انتشار محتوا می­‌پردازند. در نظر داشته باشید داستان سرایی مناسب نیازمند تکنیک­‌های داستان سرایی است، مقاله بعدی ما را حتما بخوانید.

قسمت چهارم را از لینک زیر بخوانید:

نمونه‌های موفق داستان سرایی در ایران و جهان (قسمت چهارم)

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه