پرش لینک ها

نمونه‌های موفق داستان سرایی در ایران و جهان (قسمت چهارم)

داستان سرایی خوب احساسات و عواطف مخاطبان را درگیر می­‌کند و کمک می­‌کند تا مخاطبان برای خرید از برند شما تصمیم بگیرند. در مقالات قبل در مورد اهمیت داستان سرایی در تبلیغات، داستان سرایی توسط کاربر و تکنیک­‌های داستان سرایی صحبت کردیم. در مقاله پیش‌­رو نمونه­‌های موفق داستان سرایی در ایران و جهان را بررسی می­‌کنیم. مشاهده نمونه­‌های داستان سرایی به شما کمک می‌کند تا روایت مناسبی برای محصول و خدمات خود داشته باشید.

قسمت اول مقاله داستان سرایی را از این‌جا بخوانید:

داستان سرایی در برند (Brand Storytelling) چیست؟ (قسمت اول)

 • Nike

برند نایک در کمپین «عظمت خودت را پیدا کن» بیان می­‌کند که افراد بزرگ زاده نمی­‌شوند یا در مکان خاصی به دنیا نمی‌­آیند. افراد بزرگ تنها عظمت خود را پیدا می­‌کنند و به وظیفه خود عمل می­‌کنند. یک روایت آرام و با طمانینه خاص که در انتها به اوج عظمت خود می­‌رسد.

 • Google

به کمک گوگل چه کارهایی می­‌توانید انجام دهید؟

با استفاده از امکانات گوگل مسافت 400 کیلومتری میان لاهور تا دهلی را به آسانی سفر کنید. در این تبلیغ میان دو دوست قدیمی مسافت‌­ها فاصله است. آن­چه در انتها می­‌بینید جذاب است.

 • Perfect living

تبلیغ لوازم خانگی perfect living  با شعار « خانه شما، قلب شماست » داستان سختی­‌های پدر و مادر برای رشد فرزند را به روشی خلاقانه بیان می­‌کند و با جمله «همین حالا به آنان عشق بورزید» داستان خود را به انتها می‌­رساند.

https://www.youtube.com/watch?v=xxY3yI2Ilz0
قسمت دوم مقالات داستان سرایی را از لینک پایین بخوانید:

داستان‌ سرایی توسط مخاطبان چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ (قسمت دوم)

 • American Television

بتو و النا تبلیغ سه دقیقه‌­ای است که داستان عاشقانه­‌ی بین بتو – شخصیت اصلی یکی از سریال های معروف کشور پرو – و النا طرفدار سریال­‌های تلویزیونی را روایت می­‌کند. از طریق داستان سرایی، این تبلیغ رابطه­‌ی عمیق بینندگان و قهرمان سریال­‌های تلویزیونی را نشان می­‌دهد. این تبلیغ با موسیقی دهه 80 به نام «فانتزی» – موسیقی معروف مردم پرو که در این سریال استفاده شده است – به نمایش درآمده است.

 • Grado Labs

کسب و کار خانوادگی Grado Labs برند ساخت هدفون­‌های دست ساز است. با اینکه در صنعت موسیقی و ساخت هدفون رقبای بزرگی چون beats در برابر این پدر و پسر قرار دارد، آن­‌ها تصمیم گرفته‌­اند تا روی کیفیت صدای بهینه و راحتی حمل هدفون تمرکز کنند. در تیزر می‌­توانید داستان شکل گیری و فعالیت‌­های این برند را مشاهده کنید.

 • Tom Shoes

برند کفش و لباس Tom Shoes تلاش می­‌کند تا درآمد حاصل از فروش را به تولید کفش و محصولات دیگر خود برای نیازمندان در کشور آرژانتین، هند، برزیل و دیگر کشورهای دنیا اختصاص دهد. در این تبلیغ داستان شکل گیری برند و اتفاقات پیرامون آن به زیبایی روایت شده است.

همچنین می‌­توانید مدل کسب و کار و جزئیات بیشتر این کسب و کار را از این لینک بخوانید.

 • British Airways

شرکت هواپیمایی بریتانیا به رعایت حقوق مسافران و احترام به آن­‌ها تاکید بسیار دارد.  روایت آشنایی میان یکی از مهمانداران این هواپیمایی و یکی از مشتریان این برند را می­‌توانید مشاهده کنید.

 • Heinz Beanz

برند Heinz Beanz از سال 1869 به فروش کنسرو لوبیا مشغول است. این برند تلاش می­‌کند تا محصول خود را با شعار «کنسرو اختصاصی برای هر نفر» محصول خود را به فروش برساند. در تبلیغ داستان عشق سازندگان به محصول خود و تلاش­‌های آنان برای ساخت محصولی بهتر را به روشی خلاقانه و به کمک انیمیشن مشاهده می­‌کنید.

 •  Hallmark

تیزر تبلیغاتی جدید شرکت کارت پستال هلمارک «پرنده‌­ی مادر» نام دارد. این تیزر داستان پرنده مادر و فرزندش را روایت می­‌کند. داستان سختی­‌هایی که پرنده مادر برای رشد و بلوغ گنجشک کوچک خود می‌­کشد. آن‌چه در انتهای این تیزر می‌­آید جالب است. خلاقیت در خلاصه بودن تیزر و روایت آن، احساسات مخاطب را برمی­‌انگیزد.

 • Warby Parker

شرکت طراحی و تولید عینک واربی پارکر بر لنزهای باکیفیت و قیمت مناسب تمرکز کرده است. در این تبلیغ شما داستان شکل گیری، چگونگی طراحی عینک­‌های قابل انعطاف و قیمت فوق­‌العاده آن را مشاهده می­‌کنید. این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی خود بخشی از درآمد کسب شده را به تولید عینک برای افراد نیازمند اختصاص داده است.

مقاله سوم را از این‌جا بخوانید:

8 تکنیک کلاسیک داستان سرایی برای درگیرکردن مخاطبان (قسمت سوم)

نمونه‌­های موفق داستان سرایی توسط کاربران:

برند تجهیزات و لوازم آرایشی لوریال به روایت داستان توسط کاربران خود پرداخته است. یکی از کاربران محصولات لوریل تصمیم می‌­گیرد تا با عنوان «زیبایی چهره خود را به نمایش بگذار» از زنان درخواست کند تا از روش­‌های آرایش صورت و چهره او استفاده کنند و آن را به اشتراک بگذارند.

نمونه موفق داستان سرایی برند ایرانی:

 • تپسی

برند تپسی در ریبرندینگ خود تلاش کرد تا داستان تغییر لوگو و ارتباط آن با اهداف شرکت را روایت کند، از ارتباط رنگ نارنجی با تاکسی­‌های نارنجی رنگ قدیم، ارتباط دو خط موازی با خطوط راهنمایی و رانندگی و نزدیک بودن لوگو با حرف «ت» کلمه تپسی.

نمونه­‌های موفق داستان سرایی را با هم بررسی کردیم، قطعا نمونه‌­های بی‌شماری از این مثال­‌ها وجود دارند. وظیفه شما انتخاب داستان مناسب است. خلاقیت عامل تاثیرگذار در انتخاب داستان و درگیر شدن مخاطبان است. داستان سرایی دیجیتال موضوع بعدی ماست، که مطالعه آن را حتما توصیه می‌­کنیم.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه