پرش لینک ها

منابعی دست اول برای موشن گرافیک

در چند سال اخیر، تبلیغات، پیوند محکمی با گرافیک برقرار کرده است. موشن گرافیک، بدلیل زیبایی بصری، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند و پیام شما را به مخاطبان بیشتری منتقل می‌کند. یکی از روش‌های طراحی بهتر، الهام گیری در طراحی است. در ادامه، به‌این منظور، ما منابعی را پیش‌روی شما قرار خواهیم داد تا با استفاده از آنها، بتوانید موشن‌های خلاقانه‌تری طراحی کنید و روی مخاطبین خود، تاثیر بیشتری بگذارید.

کدام وب‌سایت‌ها  باعث خلق ایده‌های بهتر در ذهن شما می‌شود؟

وب‌سایت school of motion

با استفاده از مقالات و نمونه‌کارهای این وب‌سایت ایده‌های جدید خلق کنید.

با استفاده از مقالات و نمونه‌کارهای این وب‌سایت ایده‌های جدید خلق کنید.

 

مدرسه موشن، یک منبع خوب برای جذب و پیدا کردن ایده‌های خلاقانه و جذاب برای طراحی موشن است. این وب‌سایت اکثر آموزش‌‌های مرتبط با طراحی موشن گرافیک را در اختیار کاربران قرار داده است. اما نکته اینجاست که تنها در زمینه آموزش موشن فعالیت نمی‌کند و به‌همراه آن، نمونه‌کارهای زیادی را هم در اختیار شما قرار داده است تا با مشاهده آنها، ایده‌های جدیدی‌ را در ذهن خود پرورش دهید.

وب‌سایت inspiration grid

در وب‌سایت inspiration grid، نمونه‌کارهای زیادی از موشن گرافیک پیدا خواهید کرد.

 

همانطور که از نام این وب‌سایت مشخص است؛ این وب‌سایت، مختص ایده‌های گوناگون است. از طراحی‌های دو بعدی تا ترکیب المان‌های دوبعدی و سه‌بعدی؛ هرچه نمونه‌کار و ایده بخواهید در این وب‌سایت پیدا خواهید کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از آغاز طراحی، نمونه‌کارهای این وب‌سایت را مشاهده کنید.

وب‎‌سایت amber xu

در وب‌سایت این طراح حرفه‌ای، ایده‌های جالبی پیدا خواهید کرد.

در وب‌سایت این طراح حرفه‌ای، ایده‌های جالبی پیدا خواهید کرد.

 

امبر زو، یک طراح موشن گرافیک است که در نیویورک آمریکا سکونت دارد. او نمونه‌کارهای زیبا و خلاقانه‌ای دارد و هر طراح موشن گرافیک می‌تواند از آن ایده‌ها برای طرح خود استفاده کند. از سال 2012 مشغول به‌کار شده است و در پروژه های بزرگی فعالیت داشته است.

وب‌سایت Jonas naimark

در این وب‌سایت، ویدئوهای موشن جذاب برای کسب و کارهای مختلف خواهید دید.

جوناس نیمارک، یک طراح موشن گرافیک بسیار ماهر است که چند سالی است در زمینه طراحی موشن گرافیک فعالیت می‌کند و طرح‌های جذابی را از خود به‌جای گذاشته است. او در شهر کالیفرنیا آمریکا سکونت دارد و هم‌اکنون برای کمپانی گوگل فعالیت می‌کند.

چه بلاگ‌هایی برای الهام گیری، مناسب هستند؟

بلاگ tutsplus

در این وب‌سایت بیش از 2500 ایده و آموزش‌ رایگان پیدا خواهید کرد.

در این بلاگ، شما بیش از 2500 ایده و نکته آموزشی پیدا خواهید کرد که در طراحی های شما، نقش مهم و کلیدی ایفا خواهند کرد. این بلاگ، در مورد مباحث موشن گرافیک، CINEMA 4D و … نکاتی را بیان کرده‌است. شما در این بلاگ، نه تنها درمورد طراحی موشن گرافیک، بلکه درمورد نرم افزارهای مورد نیاز آن، مانند adobe after effect، 3D studio max و ….. هم نکات آموزشی پیدا خواهید کرد و می‌توانیم از آن به عنوان یک مرجع موثق نام ببریم.

بلاگ motion grapher

در این وب‌‌سایت، نمونه‌کارهای بسیار زیاد از طراحان زیادی مشاهده خواهید کرد.

وقتی صحبت از موشن گرافیک به میان می‌آید، قطعا نام موشن گرافر به گوش می‌خورد و می‌توان به عنوان یک منبع قابل قبول از آن یاد کرد. در این بلاگ، نمونه‌کارهای فراوانی از طراحان زیادی قرار دارد که با مشاهده آنها ایده‌های جدیدی در ذهن شما پدید خواهد آمد.

بلاگ paixflow

در این بلاگ، به‌روز ترین نمونه‌کارها را مشاهده خواهید کرد.

یکی دیگر از بلاگ‌های خوب که می‌توانید از نمونه‌کارهای آن الهام بگیرید، بلاگ paixflow است. این بلاگ، یک منبع خوب برای پیدا کردن ایده‌های جدید و به‌روز است و در آن شما علاوه‌بر مشاهده نمونه‌کار، می‌توانید پلاگین و ابزار‌های مورد نیاز  نرم افزار‌هایی مانند after effect و … را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.

بلاگ biteable

این بلاگ، به‌روز ترین نکات آموزشی را در به‌صورت رایگان منتشر می‌کند.

این کمپانی، سال 2014 میلادی توسط تامی فوتاک، سیمون وستاک و جیمز مک‌گرگور در استرالیا تاسیس شد. تا امروز، بیش از 4 میلیون نفر در سراسر دنیا از این بلاگ استفاده کرده اند. این کمپانی سعی دارد تا به‌جز خدمات اصلی خود، آموزش‌های رایگانی را هم در اختیار کاربران خود قرار دهد. آن‌ها به‌روزترین نکات آموزشی را در بلاگ خود قرار می‌دهند.

کدام پادکست‌ها، به شما ایده‌های جدید می‌دهند؟

پادکست‌های School of motion

همانطور که قبل‌تر گفته شد، وب‌سایت مدرسه موشن، یک منبع خوب برای پیدا کردن ایده‌های نوین است. در بالا به بخش بلاگ این وب‌سایت اشاره شد؛ اما این وب‌سایت تنها به همان بخش محدود نمی‌شود. دلیل دیگری که این وب‌سایت را متمایز از دیگر وب‌سایت‌ها کرده است، پادکست‌های این وب‌سایت است. در این پادکست‌ها، علاوه‌بر آموزش نکات طراحی موشن، توضیحاتی درباره ایده‌های جدید هم بیان شده است.

پادکست motion hatch

پادکست‌های motion hatch، به صورت هفتگی منتشر می‌شوند. گوینده این پادکست‌ها، Hayley akins است و شما در این پادکست‌ها، مطالب و نکاتی درمورد موشن گرافیک و تاثیر آن برروی کسب و کارتان خواهید شنید.

پادکست‌های animalators

این کمپانی، یک کمپانی تازه تاسیس شده است که در زمینه موشن گرافیک و طراحی آن، پادکست تولید می‌کند. گوینده این پادکست ها، موشن گرافیست معروفی به نام زک دیکسن ( Zac Dixon ) است.

پادکست‌های Life Without Motion

منبع دیگری که می‌‌توانید به عنوان منبع پادکست‌های خود از ان استفاده کنید، پادکست‌های کمپانی   Life Without Motion است که گوینده این پادکست‌ها، اریک دارنل  ( Eric Darnell ) میباشد. این کمپانی سعی می‌کند که در پادکست‌های خود با گرافیست‌های معروفی که در زمینه موشن گرافیک فعالیت داشتند، مصاحبه کند و نظرات و ایده‌های آنها را به کاربران خود منتقل کند.

پادکست‌های greyscalegorilla

نام معروف دیگری که در دنیای طراحی موشن گرافیک به‌گوش می‌خورد، greyscalegorilla است. نام اصلی این پادکست‌ها  Nick Campbell است که اکثرا آن را با نام greyscalegorilla می‌شناسند. نیک که گوینده این پادکست‌هاست، در زمینه گرافیک و به‌خصوص موشن گرافیک، شخصی مشهور است. او درگذشته، آموزش‌ و تعدادی پلاگین برای نرم‌افزارهای  ادوب افترافکت و سینما4D را منتشر کرده بود و اکثر شهرتش را از این راه بدست آورد.

با خواندن مطالب بالا، به نقش الهام گیری و اهمیت پیدا کردن منبع مناسب برای ایده‌های خود را پی بردید. منبع مانند ستون فقرات طرح شما است. با الهام گیری از سایت‌هایی که در بالا گفته شد و رعایت بعضی نکات در طراحی خود، می‌توانید یک طرح خیلی خوب را خلق کنید.

در ادامه به شما پیشنهاد می‌کنیم  مقاله چگونه موشن گرافیک جذاب‌تری طراحی کنیم را از دست ندهید.

یک دیدگاه بگذارید