پرش لینک ها

چگونه موشن گرافيک جذاب‌ تري طراحي کنيم؟

موشن گرافیک خلاقانه یکی از بهترین روش‌های تبلیغات است که به ‌وسیله آن، بهتر و سریع‌تر می‌توانید نظر مشتری هدف خود را جلب کنید. اما چه کسانی می‌توانند طرح های موشن گرافیک جذابی داشته باشند؟ کسانی که نکات تخصصی این کار را آموخته باشند. طراحی موشن گرافیک، اصول و قواعد خاص خودش را دارد. نکاتی که بسیار ظریف هستند اما طراحی‌های شما را جذاب‌تر می‌کنند.

کدام ترفند ها باعث جذاب‌تر شدن موشن گرافیک می‌شوند؟

خلاقیت در طراحی

موشن گرافیک، روح بخشیدن به المان‌های ثابت گرافیکی است. هنگامی که یک موشن گرافیست، المان‌های خود را به حرکت وامی‌دارد، در حقیقت به آن‌ها جان داده است. پس چگونگی حرکت دادن به آن المان‌ها، خلاقیتی است که موشن گرافیست باید به خرج دهد، تا آن طرح، طرحی زیبا و چشم‌نواز شود. حرکت و توقف‌های غیر منتظره، چهره‌ي شخصیت و جزئیات دیگری که در این بخش به کار ببرید، باید به کمک خلاقیت انجام شود تا داستان، جذاب‌تر به‌نظر برسد.

موشن گرافیک خلاقانه
آموزش طراحی موشن گرافیک
خلاقیت موشن گرافیست، باعث جذاب تر شدن طرح و جذب مخاطب بیشتر می شود
پیاده سازی ایده‌ها روی کاغذ

در این بخش، منظور ما از پیاده سازی ایده‌ها؛ پیاده سازی تمام داستان برروی کاغذ نیست! در این بخش، تنها فضای مورد نیاز داستان خود و طرح شخصیت‌های خود را  برروی کاغذ طراحي کنید تا از جذاب بودن آن آگاه شوید. اگر طرح، جذابیت لازم را نداشت، تنها نیاز است تا آن‌را پاک کرده یا یک طرح دیگر طراحي کنید.
با این کار، شما از جای‌گیری و چینش دقیق هر المان مطلع می‌شوید و وقت کمتری را صرف چینش المان‌های خود در طی پروژه اصلی خواهید کرد.

داستان واحد

اگر سعی دارید با motion grapic، یک داستان را به مخاطبتان منتقل کنید، داستان را در میانه کار تغییر ندهید. اگر داستان طنز است، اجازه دهید طنز بماند یا اگر غم انگیز است، اجازه دهید غم انگیز بماند.

برای این کار، باید بدانید چرا دارید این موشن گرافیک را طراحی می‌کنید. در روند طراحی و داستان پردازی، خود را جای شخصیت‌های داستان خود قرار دهید.
بعضی اوقات، این یک چالش سخت برای طراح خواهد بود که یک محیط را تجسم کند و خود را بجای شخصیت‌های گرافیکی قرار دهد. اما با این‌کار، درک بهتری برای طراحی فضا و شخصیت‌های داستان خود پیدا خواهد کرد.

موشن گرافیک خلاقانه
آموزش طراحی موشن گرافیک
تا انتها با یک داستان واحد پیش بروید
از استوری تلینگ استفاده کنید.

موشن گرافیک، عموما با هدف معرفی یک برند یا کسب و کار به مخاطبان هدف ساخته می‌شود؛ پس برای مخاطبان مهم است تا بدانند که داستان شما چیست. حداکثر مدت موشن گرافیک‌، 3 دقیقه است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که نیمه ابتدایی ویدئو خود را به استوری تلینگ اختصاص داده و نیمه دوم آن را به بیان خدمات و بخش‌های کسب و کار خود. استوری تلینگ می‌تواند تاثير زیادی در موشن گرافیک شما داشته باشد. با این‌کار، شما داستان کاری خود را نیز به مخاطب منتقل مي‌کنيد.

چگونه از استوری تلینگ به بهترین شکل استفاده کنیم؟

استفاده از انیمیشن در طراحی

انیمیشن، تکمیل کننده طرح شما است. استفاده از انیمیشن ها در طراحی، یکی از کلیدهای جذابیت موشن گرافیک خلاقانه ( motion grahic) شما خواهد بود.
اگر در طرح خود، به خوبی از انیمیشن‌ها استفاده کنید، موشن گرافیک شما، قابلیت جذب افراد بیشتری را به سمت خود خواهد داشت و در نتیجه افراد بیشتری با شما آشنا خواهند شد.

موشن گرافیک خلاقانه
آموزش طراحی موشن گرافیک
با انیمیشن و کارکترها، به موشن گرافیک خود جذابیت ببخشید
صدا در طراحی شما تاثیر بسزایی دارد.

تاثیر صدا در موشن گرافیک بسیار زیاد است. برای جذاب‌ کردن موشن گرافیک خود، از صدا و موسیقی استفاده کنید. اگر از صدا در پروژه خود اسفاده نکنید، مخاطب خود را خسته خواهید کرد طرح شما را تا انتها، دنبال نخواهد کرد.
برای صدای خود، از افکت های مخصوص استفاده کنید. علاوه برآن، با استفاده از صدا، پیام خود را بهتر به مخاطبتان می‌رسانید و توضیحات را بهتر درک خواهد کرد. اگر شما، موسیقی مناسب و هم‌تراز با طرح موشن گرافیک خود استفاده کنید، کاربر تعامل بهتری با طرح برقرار می‌کند.

ترکیب المان های دو بعدی و سه بعدی

استفاده از اصل نوستالژی، یک ابزار قدرتمند در طراحی است. خیلی از افراد دوست دارند که دوباره همان تصاویر 2D کلاسیک زمان کودکی را ببینند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این امکان برای طراحان بوجود آمده است که المان های 2D و 3D را بایکدیگر ادغام کنند. در ابتدای طراحی، ممکن است که طراحی شما به‌صورت تخت ( flat ) نمایش داده شود و به حرکت دربیاید.
(حتی اگر برروی کاغد آنها را طراحی ‌کنید.) اما به مرور زمان آن طرح‌ها واقعی‌تر می‌شوند و هنگامی که آنها را به حرکت در می‌آورید، جلوه بسیار زیبایی به طرح شما می‎بخشند.

موشن گرافیک خلاقانه
آموزش طراحی موشن گرافیک
به گذشته ها برگردید و احساسات مخاطبان را درگیر کنید
استفاده از تایپوگرافی

یکی دیگر از ترفند‌های جذابیت motion graphics، استفاده از متون در طراحی موشن گرافیک است. متن‌هایی به صورت بزرگ و bold در طراحی، می‌تواند جلوه خاصی به طرح شما دهد. این ترفند در بسیاری از موشن گرافیک‌های شرکت‌های بزرگ نیز انجام می‌شود.

شما تنها نیاز به تمرین دارید تا در موشن گرافیک خلاقانه به یک استاد تبدیل شوید. در ابتدا چند پروژه تمرینی برای خود داشته باشید و از نکاتی که در بالا به شما گفته شد استفاده کنید. با این‌کار، شما می‌فهمید که این‌کار را چگونه به بهترین نحو انجام دهید.

در مقاله  کدام 6 نکته طلایی را باید در ساخت موشن گرافیک رعایت کنیم؟ نکات دیگری نيز در اختیار شما قرار دادیم.

یک دیدگاه بگذارید