پرش لینک ها

تبلیغات در پادکست

پادکست‌ها با توجه به انعطاف‌پذیر بودن و سازگاری با تمام پلتفرم‌ها (تلفن همراه، کامپیوتر و …)، به یکی از ابزارهای تبلیغاتی برندها تبدیل شده‌اند. اما همچنان عده‌ای نمی‌دانند چگونه باید از طریق پادکست برای کسب‌ وکار خود تبلیغ کنند. در این مقاله با بررسی تاکتیک‌های تبلیغات در پادکست، سعی کرده‌ایم به شما کمک کنیم تا از این طریق فروش خود را بالا ببرید.

چه برندهایی از پادکست podcast برای تبلیغات استفاده می‌کنند؟

از جایی که شیوه تبلیغات در پادکست روشی جدید در تبلیغات محسوب می‌شود؛ سرمایه گذاری  روی آن کار خطرناکی است. اما جالب است بدانید که برندهای بزرگ تقریبا 90 درصد هزینه‌های خود را صرف تبلیغات پادکستی می‌کنند.

شرکت‌های بزرگی که از این استراتژی استفاده می‌کنند:

  • زیپ ریکروتر zip recruiter
  • کپیتال وان Capital One
  • آی هارت مدیا iHeart Media
  • کش اَپ Cash App
  • ویوید سیتس Vivid seats

پادکست ها چگونه به برند شما کمک می‌کنند؟

تبلیغات

می‌شود گفت که گویندگان، کسانی هستند که پادکست را میان مردم تبلیغ کردند و در کمتر از دوسال به دلیل آن‌ها، پادکست به یکی از پرطرفدارترین فایل‌های صوتی میان مردم تبدیل شده‌است. به همین دلیل، این‌گونه فایل‌ها برای تبلیغات مناسب هستند. از سوی دیگر، همیشه شنیده‌ایم که می‌گویند “بهترین راه تبلیغات، برقراری ارتباط احساسی با مشتریان است” پس برندهایی که از پادکست برای تبلیغات استفاده می‌کنند، می‌توانند با کمک گرفتن از گویندگان شاخص، احساسات مشتریان را درگیر کنند و آن‌ها را ترغیب به خرید محصولاتشان کنند. Seatgeek، Roman و Crown Royal برندهای ورزشی هستند که توانستند با این روش، میلیون‌ها مخاطب را جذب کنند.

تبلیغات در پادکست
پادکست‌ها ارتباط احساسی خوبی با کاربر ایجاد می‌کنند و برای تبلیغات مناسب‌اند.

مشارکت‌های تجاری

برند تجهیزات خواب کسپر (Casper) به این نتیجه رسید که مشتریانش حین گوش دادن به پادکست به خواب می‌روند. آن‌ها از این بینش، برای شروع همکاری با شرکت تولید پادکست Game of Drones استفاده کردند تا پادکست‌های استوری تلینگ منحصر به فردی تولید کنند.

با این کار و با استفاده از پادکست‌هایی که برند Game of Drones برایشان تولید می‌کرد، توانستند تا زمان خواب، همراه مشتریانشان بمانند. این مشارکت تجاری، برای هر دو برند موفقیت آمیز بود؛ زیرا هم برند کسپر به نتایج دلخواهش رسید و هم GOD توانست مشتریان بیشتری جذب کند.

برند شما را توصیف می کند

شرکت مک کنزی، روشی خلاقانه در زمینه تبلیغات در پادکست podcast advertising ابداع کرد. کارمندان و متخصصان آن‌‌ها در ابتدای پادکست، خود را معرفی کردند و سپس مدیر برند شروع به صحبت درمورد خدمات و محصولات خود می‌کرد. با این کار نه تنها مخاطبین با تکنسین‌های آن‌ها آشنا شدند؛ بلکه کمپانی مک کنزی با ارائه خدمات، محصولات‌، آمار و نام بزرگ‌ترین مشتری‌هایش، توانست اعتماد مخاطبان را جلب کند.

تبلیغات در پادکست                                                              پادکست، روشی مناسب برای معرفی برند است.

استراتژی ‌هایی که در تبلیغات در پادکست به شما کمک می‌کنند

یک استراتژی قوی داشته باشید

به عنوان کسی که تازه کاری را شروع می‌کند، احتمالا شما هم می‌خواهید همه چیز را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام استراتژی از بقیه بهتر است. اطمینان حاصل کنید که درک کاملی درمورد اینکه مخاطبین‌تان در چه شرایطی علاقه به گوش کردن فایل‌‌های صوتی شما دارند، دارید. اگر این نکته را بدانید، موفق خواهید بود؛ زیرا می‌دانید چگونه و در چه زمانی، چه محتوایی را تولید کنید تا به دل کاربران بنشیند.

تبلیغات در پادکست                                                         برای تبلیغات پادکستی خود، استراتژی داشته باشید.

با محدودیت‌های این کار آشنا شوید

اگرچه طی چند سال گذشته این روش تبلیغات با جهش بلندی روبرو شده ‌‌ است، اما همچنان محدویت‌‌هایی دارد. باید بدانید که کدام محصولات‌‌تان را می‌توانید از طریق پادکست تبلیغ کنید؛ زیرا تمامی محصولات این قابلیت را ندارند.

فایل صوتی خود را بهینه کنید 

بعضی از کاربران جستجوی صوتی را به جستجوی مبتنی بر متن ترجیح می‌دهند؛ با بهینه سازی فایل صوتی خود‌ می‌توانید آن دسته از کاربران را نیز جذب کنید.

فایل صوتی خود را تبلیغ کنید

ایجاد محتوای صوتی، تنها بخشی از یک استراتژی گسترده تبلیغاتی است. برندها می‌‌توانند با به اشتراک گذاشتن پادکست خود در اپلیکیشن‌‌های محبوب، جلوی چشم کاربران خودنمایی کنند. با این کار کاربران می‌دانند زمان‌‌هایی که به پادکست نیاز دارند، از پادکست چه کسی استفاده کنند.

برندها همیشه به دنبال روش‌های جدیدی برای ایجاد ارتباط با مخاطبین خود هستند. از آنجایی که در زندگی پر مشغله‌ی امروزی، دیگر کسی فرصت مطالعه پیدا نمی‌کند، پادکست‌ها می‌توانند به خوبی با مخاطبین ارتباط برقرار کنند. مخاطب در هرجایی که باشد می‌‌تواند به این‌گونه فایل‌ها گوش دهد. اینگونه شما همیشه همراه مشتریان و مخاطبان خود هستید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله “برای استفاده از موزیک در پادکست به چه نکاتی باید توجه کنیم؟” را بخوانید

یک دیدگاه بگذارید